فاطمه ,حضرت ,زنان ,پیامبر ,چادر ,حجاب ,فاطمه زهرا ,برای زنان

حضرت علی (ع) فرمودند: روزی محضر پیامبر اکرم (ص) بودم، آن حضرت پرسیدند؛ چه چیزی برای زنان بهتر از همه چیز است؟ هیچ یک از اصحاب نتوانست جواب مورد نظر پیامبر (ص) را بگوید، پس از پایان مجلس نزد فاطمه زهرا (س) آمدم و جریان سؤال نبی مکرم اسلام (ص) پدر بزرگوارشان را نقل کردم. حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: بهترین چیز برای زنان آن است که نه مرد نامحرمی آنها را ببیند و نه آنها مرد نامحرمی را ببینند، من نزد پیامبر بازگشتم و پاسخ را گفتم حضرت فرمودند: این جواب از کیست؟گفتم: از دخترتان فاطمه است. پیامبر (ص) تعجب کردند گفتند: فاطمه پاره تن من است(۵۵).زن در است و جای آن در صندوق است. زن باید در حجاب و چادر حفظ شود و این احترام و تکریم او است نه محدودیت او.

چادر باوقارترین و بارزترین نمود عینی پوشش زن مسلمان است که سراسر بدن او را میپوشاند. این حجاب برتر ریشه در قرآن هم دارد. خداوند متعال خطاب به پیامبرش فرموده است:

(یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لاَِزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِکَ أَدْنی أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِیماً)[۴]; ای پیغمبر، به زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که خویشتن را با چادر خود بپوشانند، که این کار برای آنها بهتر است، تا به عفت و حریت شناخته شوند و از تعرض و جسارت هوسرانان آزار نکشند; و خدا در حق خلق آمرزنده و مهربان است
منبع اصلی مطلب : طبيعت و کوه فدک
برچسب ها : فاطمه ,حضرت ,زنان ,پیامبر ,چادر ,حجاب ,فاطمه زهرا ,برای زنان
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : بهترین حجاب زن....